Orientmatta
2018-07-21
560133
| Klubbat belopp | 9 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ORIENTMATTA, antik, Senneh, ull på sannolikt silkesvarp, ca 209x130 cm
Slitage, ställvis hårdare, reducerade kortsidor, kortsidor med skador, troligen senare langettering