Lampbord nyrenässans
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LAMPBORD, 1800-talets slut, rotfaner, uppfällbara klaffar, klaffar med dekorativ profil samt äggstavsbård, ben i form av korintiska kolonner, hjultrissor av porslin, höjd ca 74, 46x46 respektive (utfällda klaffar) 91x91 cm
En spärr defekt, ben med mindre spricka
560141
2018-07-21