Richard Sapper bordslampa "Tizio"
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RICHARD SAPPER, "Tizio", bordslampa, Artemide, Italien, 1900-/2000-tal, grålackerad metall samt plast, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, två olika ljusstyrkor, maxhöjd ca 97 cm
Bruksslitage, smuts, smärre fläckar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
560154
2018-07-21