Taklampa Art Deco

Taklampa Art Deco
Taklampa Art Deco
Taklampa Art Deco
Taklampa Art Deco
Taklampa Art Deco
Taklampa Art Deco

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, art deco, stomme i mässing, detaljer föreställande panterhuvuden, skärmar i frostat glas med slipad dekor, höjd (t.o.m takfäste) ca 107 cm

Kraftigt slitage, saknar ett flertal brickor som skyddar kablarna, damm, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

560182

2018-07-22