Rörstrand ytterfoder majolika

Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika
Rörstrand ytterfoder majolika

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, ytterfoder, 1890-1920, majolika, dekor med snäckskal och blad, polykrom dekor, höjd ca 42, diameter 39 cm

Spricka, krackelering, ställvis mindre nagg, slitage

560222

2018-07-22