Rörstrand uppsatsskål

Rörstrand uppsatsskål
Rörstrand uppsatsskål
Rörstrand uppsatsskål
Rörstrand uppsatsskål
Rörstrand uppsatsskål
Rörstrand uppsatsskål
Rörstrand uppsatsskål
Rörstrand uppsatsskål

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, 1900-talets första hälft, uppsatsskål, empire-stil, porslin, stämplad Rörstrand, höjd ca 17 cm, diameter ca 23 cm

Förstärkt spricka i skålens sarg

560239

2018-07-24