Vas 1800-tal

Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal
Vas 1800-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, 1800-talets senare hälft, troligen Frankrike, opalglas, handmålad med motiv av kvinna med fåglar, höjd ca 35 cm

Bruksslitage, färgbortfall

560250

2018-07-24