Taisto Kaasinen giraff 1950-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAISTO KAASINEN (1918-1980), skulptur av lergods, Upsala Ekeby, modellnummer 6010, i produktion 1954-1957, glaserad i gulbrunt, omärkt, höjd ca 38 cm

En fot och ett öra med lagningar

560253

2018-07-24