pastell

pastell
pastell
pastell
pastell

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal), kopia efter David Klöcker Ehrenstrahls: , pastell, ca 27x38 cm

PROVENIENS: Detta föremål kommer från en en samling som tillhört redaktören och författaren Nils Petter Tidmark (1910-1983), Tidmark publicerade sig främst inom området medeltida arkitektur och då Gotländsk sådan i synnerhet

560261

2018-07-23