Samling porslin Kina & Japan
2018-07-28
560265
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SAMLING PORSLIN, 1800-talets senare del/tidigt 1900-tal, 6 dlr, Kina och Japan, höjd ca 5,5-26 cm
Åldersslitage, kannornas lockknoppar med skador