Barskåp intarsia 1900-tal

Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal
Barskåp intarsia 1900-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BARSKÅP, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt, fanér och intarsiadekor med blomstergirlanger i olika träslag bland annat mahogny, palisander och björk, beslag i brons, höjd ca 103, 111x43 cm

Smärre bruksslitage

560319

2018-07-24