Strindbergslampa med grön glaskupa
Klubbat för:
700 SEK
1 500 SEK
GAMLA STANS LAMPVERKSTAD, bordsarmatur, s.k Stridbergsmodell, 1900-talets senare hälft, stomme i patinerad mässing, skärm av grönt glas, undertill märkt G.S.L. samt. etikettmärkt, höjd ca 36 cm
Nagg, sannolikt från tillverkningen, förekommer i skärmens nederkant, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.
560360
2018-07-25