Vitrinskåp
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, blandstil mellan nyrenässans och art nouveau, stomme i betsad mahogny med intarsiadekor, dörrarna med konvexa glas, invändigt inrett med glashyllor, höjd ca 165, 144x33 cm
Saknar nyckel, magneter installerade på insidan för att ersätta låset, vänster sida med lackskada, allmänt åldersrelaterat slitage
560372
2018-07-25