Klubbat för:
600 SEK
1 500 SEK
ANNA-LISA THOMSON, 1900-talets mitt, vas, Upsala-Ekeby, delvis glaserat lergods, undertill monogramsignerad A-L T, höjd ca 18 cm
Smärre ytkrackelyr, 1 eldningsdefekt i vasens mynning
560406
2018-07-25