Anna-Lisa Thomson vas

Anna-Lisa Thomson vas
Anna-Lisa Thomson vas
Anna-Lisa Thomson vas
Anna-Lisa Thomson vas
Anna-Lisa Thomson vas
Anna-Lisa Thomson vas
Anna-Lisa Thomson vas
Anna-Lisa Thomson vas

Klubbat för:

600 SEK

1 500 SEK

ANNA-LISA THOMSON, 1900-talets mitt, vas, Upsala-Ekeby, delvis glaserat lergods, undertill monogramsignerad A-L T, höjd ca 18 cm

Smärre ytkrackelyr, 1 eldningsdefekt i vasens mynning

560406

2018-07-25