Robert Clarke fickur London 1700-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ROBERT CLARKE, fickur, silver, 1700-talets slut, London, England, invändigt förgylld, spindelgång, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, urverket signerat Robt Clark London, verknr. 2172, diameter 43,5 mm
Ojämn gång, SAV garanterar ej funktionen, sannolikt senare urtavla, skador och slitage
560510
2018-07-26