Robert Clarke fickur London 1700-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ROBERT CLARKE, fickur, silver, 1700-talets slut, London, England, invändigt förgylld, spindelgång, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, urverket signerat Robt Clark London, verknr. 2172, diameter 43,5 mm

Ojämn gång, SAV garanterar ej funktionen, sannolikt senare urtavla, skador och slitage

560510

2018-07-26