Klubbat för:
1 800 SEK
2 500 SEK
RING, 23 k guld med fasettslipad, syntetisk rubin, Bernhard Hertz, Stockholm 1927, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 8.3 g
Syntetisk rubin och infattningen är senare, slitage, mindre repor
560518
2018-07-25