Ampel Karl Johanstil

Ampel Karl Johanstil
Ampel Karl Johanstil
Ampel Karl Johanstil
Ampel Karl Johanstil
Ampel Karl Johanstil
Ampel Karl Johanstil
Ampel Karl Johanstil
Ampel Karl Johanstil

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AMPEL, plåt och mässing, 1900-talets början, Karl Johanstil, för 6 ljus, dekor av palmetter och fleuroner, ljushållare i form av drake, avslut med pinjekotte, invändigt elektrifierad med 3 ljuspunkter, höjd ca 86, diameter 60 cm

Slitage

560525

2018-07-26