Ramar

Ramar
Ramar
Ramar
Ramar

Klubbat för:

4 400 SEK

1 500 SEK

RAMAR, 3 dlr, en italiensk, träskuren med rester av kredering och förgyllning, 1800/1900-tal, en mindre italiensk, blankförgylld och med handmålad dekor, 1900-talets mitt samt en oval ram i gustaviansk stil, träskuren, krederad och förgylld, 1900-talets första hälft, ca 34-53 cm

Den mindre italienska med sprickor i glaset som täcker bemålningen, avslag på den italienska träskurna samt omfattande slitage, övrigt bruks- och åldersrelaterat slitage förekommer

560527

2018-07-25