Ljuskrona omkring 1900

Ljuskrona omkring 1900
Ljuskrona omkring 1900
Ljuskrona omkring 1900
Ljuskrona omkring 1900
Ljuskrona omkring 1900
Ljuskrona omkring 1900
Ljuskrona omkring 1900
Ljuskrona omkring 1900

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, förgyllda dekorelement, elektrifierad, 5 ljusspunkter, 15 ljushållare höjd ca 88, diameter 41 cm

Senare ytbehandling

560528

2018-07-26