Upsala Ekeby keramikföremål

Upsala Ekeby keramikföremål
Upsala Ekeby keramikföremål
Upsala Ekeby keramikföremål
Upsala Ekeby keramikföremål
Upsala Ekeby keramikföremål
Upsala Ekeby keramikföremål

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPSALA EKEBY, keramikföremål, 5 st, 1930-tal, bestående av (3) vaser, hänkelvas samt. fat, samtliga glaserat lergods, samtliga stämplade Ekeby, vasernas höjd ca 19-22 , hänkelvasens höjd 15, fatets diameter 26 cm

Glasyrdefekter, fläckar och smuts

560529

2018-07-25