Karaff i form av Charlie Chaplin

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

KARAFF, 1920-tal, i form av Charlie Chaplin som Luffaren, troligen Italien, märkt "Carlito", bemålat munblåst glas, hatten löstagbar, höjd ca 29 cm

Zustandsbeschreibung

Färgbortfall, hattens kant med nagg

560533

2018-07-26