Karaff i form av Charlie Chaplin
Klubbat för:
1 500 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
KARAFF, 1920-tal, i form av Charlie Chaplin som Luffaren, troligen Italien, märkt "Carlito", bemålat munblåst glas, hatten löstagbar, höjd ca 29 cm
Zustandsbeschreibung
Färgbortfall, hattens kant med nagg
560533
2018-07-26