Stolar 3 st 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL JOHAN WADSTRÖM (mästare i Stockholm 1788-1816), tillskrivna, 3 stolar, sengustavianska, träskuren dekor, etikettmärkta med Stockholms stolmakareämbetets sigill, sitthöjd 44 cm
Renoverade, skador och sprickor, delar saknas
560608
2018-07-27