Teservis Rörstrand majolika

Teservis Rörstrand majolika
Teservis Rörstrand majolika
Teservis Rörstrand majolika
Teservis Rörstrand majolika
Teservis Rörstrand majolika
Teservis Rörstrand majolika
Teservis Rörstrand majolika
Teservis Rörstrand majolika

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TESERVIS, Rörstrand, majolika, 1800-talets slut, bestående av tekanna och 6 koppar med fat

Kanna krackelerad samt ett fat med äldre lagningar

560621

2018-07-27