Golvur 1700-tal
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVUR, gustavianskt, 1700-tal, urtavla med arabiska siffror, slag, släphaksgång, delvis bronserad samt förgylld, träskuren dekor, höjd ca 220, lod medföljer
Saknar knopp till krön samt pendel och vev, skador och slitage
560625
2018-07-27