Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GOLVUR, gustavianskt, 1700-tal, urtavla med arabiska siffror, slag, släphaksgång, delvis bronserad samt förgylld, träskuren dekor, höjd ca 220, lod medföljer

Saknar knopp till krön samt pendel och vev, skador och slitage

560625

2018-07-27