Leonard Wiedh oljemålning

Leonard Wiedh oljemålning
Leonard Wiedh oljemålning
Leonard Wiedh oljemålning
Leonard Wiedh oljemålning
Leonard Wiedh oljemålning
Leonard Wiedh oljemålning

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LEONARD WIEDH (1866-1938), tillskriven, havsmotiv med udde, osignerad, olja på duk, ca 76x128 cm

Proveniens: Grosshandlaren Nils Gustaf Albert Nilssons samling från Villa Björkhagen i Bergshamra. Grosshandlaren köpte villan av den Hallwylska ätten 1922.

Märke i dukens överkant, färgbortfall längs högra kortsidan

560654

2018-07-26