Brosch silver tidigt 1900-tal
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BROSCH, silver med markasiter, tidigt 1900-tal, oval med genombruten bård med vegetativ dekor, mittkartusch guillocherad translucid blå emalj, monterat emblem i form av pilbåge och koger, ram förgylld, baksida med dekor av rosor, längd ca 5 cm , vikt ca 15 g, ostämplad
560675
2018-07-27