Brosch silver tidigt 1900-tal

Brosch silver tidigt 1900-tal
Brosch silver tidigt 1900-tal
Brosch silver tidigt 1900-tal
Brosch silver tidigt 1900-tal
Brosch silver tidigt 1900-tal
Brosch silver tidigt 1900-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BROSCH, silver med markasiter, tidigt 1900-tal, oval med genombruten bård med vegetativ dekor, mittkartusch guillocherad translucid blå emalj, monterat emblem i form av pilbåge och koger, ram förgylld, baksida med dekor av rosor, längd ca 5 cm , vikt ca 15 g, ostämplad

560675

2018-07-27