Sigillstamp med jaktmotiv

Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv
Sigillstamp med jaktmotiv

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIGILLSTAMP föreställande räv som jagar hund, sannolikt, Tyskland, 1800-talets slut, ben samt horn, monterad på sockel i trä, höjd (utan sockel) ca 10,5 cm

Proveniens: Grosshandlaren Nils Gustaf Albert Nilssons samling från Villa Björkhagen i Bergshamra. Grosshandlaren köpte villan av den Hallwylska ätten 1922

Slitage

560696

2018-07-27