Spottkopp

Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp
Spottkopp

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SPOTTKOPP, 1800-talets slut, mekanism med huvudet som pedal, brons samt koppar, höjd ca 12 samt längd 35 cm

Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dottir till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

560712

2018-07-27