Kerstin Hörlin-Holmqvist ´´Lilla Adam´´ fåtöljer
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, "Lilla Adam", fåtöljer, 1 par, ur möbelfamiljen Paradiset, Nordiska Kompaniet, Triva-serien, 1900-talets andra hälft, formgivna 1958, blå/grön klädsel, ben i bok, brickmärkta, sitthöjd ca 39 cm
Bruksslitage, ställvis något blekta
560731
2018-07-27