Kerstin Hörlin-Holmqvist ´´Lilla Adam´´ fåtöljer

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, "Lilla Adam", fåtöljer, 1 par, ur möbelfamiljen Paradiset, Nordiska Kompaniet, Triva-serien, 1900-talets andra hälft, formgivna 1958, blå/grön klädsel, ben i bok, brickmärkta, sitthöjd ca 39 cm

Bruksslitage, ställvis något blekta

560731

2018-07-27