Alvar Aalto matbord

Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord
Alvar Aalto matbord

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ALVAR AALTO, "H94", matbord, Artek, Finland, ursprungligen formgiven 1956, stomme fanerad i ask, stämplat "Artek" undertill, isärdragbar skiva med plats för iläggsskivor, höjd ca 73, skivans mått ca 190x100, 2 iläggskivor á 58 cm medföljer

Ställvis släppningar i fanéren, bruksslitage, enstaka repor och märken

560738

2018-07-27