Uppläggningsskedar

Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar
Uppläggningsskedar

Klubbat för:

800 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

UPPLÄGGNINGSSKEDAR, silver, ragussked, stämplad G Folcker, 1857, samt sked, Sverige, 1918, längd 31,5 respektive 20 cm, vikt 226 g

Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dottir till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

Kuntoraportti

Bruks och åldersrelaterat slitage

560780

Päivämäärä:

2018-07-27