Figurin

Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURIN i form av kinesiska, Capodimonte, 1900-tal, har en pendel som gör att huvud och händer samt tunga rör sig, porslin, med märknig i form av krönt N, höjd ca 15 cm

Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dottir till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

560786

2018-07-27