Figurin
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURIN, 1900-talets mitt europeisk tillverkning, med märkning, porslin, höjd ca 16 cm
Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dotter till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.
560788
2018-07-29