Figurin

Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURIN, 1900-talets mitt europeisk tillverkning, med märkning, porslin, höjd ca 16 cm

Proveniens: Britt-Marianne Nilsson, dotter till Nils Gustaf Albert Nilsson, Grosshandlaren, lägenhet på Östermalmsgatan, därefter ärvt i släkt.

560788

2018-07-29