Chiffonjé 1800-talets slut
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, fanérad i mahogny, beslag i pressat skinn, skrivinredning, skåpluckor och lådor bakom skrivklaff, lönnfack i överdelen, underdelen med 3 byrålådor, höjd ca 135, 110x50 cm
Skinnbeslagen senare, beslag saknas på 2 utav byrålådorna, spår av tidigare beslag, fanérsprickor i skrivklaffen, övriga mindre skador förekommer
560826
2018-07-28