Chiffonjé 1800-talets slut

Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut
Chiffonjé 1800-talets slut

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, fanérad i mahogny, beslag i pressat skinn, skrivinredning, skåpluckor och lådor bakom skrivklaff, lönnfack i överdelen, underdelen med 3 byrålådor, höjd ca 135, 110x50 cm

Skinnbeslagen senare, beslag saknas på 2 utav byrålådorna, spår av tidigare beslag, fanérsprickor i skrivklaffen, övriga mindre skador förekommer

560826

2018-07-28