Bord nyrenässans
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, omkring 1900, nyrenässans, svartlackerad, hexagonal skiva med intarsia i olika träslag, svarvade ben, höjd ca 73, diameter 60 cm
Slitage, skiva med smärre repor och lackskador, bristningar i undre hyllans fogar, avslag på en svarvad kula på en av benen
560901
2018-07-28