Ämbetsmannavärja

Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, för ämbetsman, 1800-tal, Frankrike etsad klinga märkt Coleaux Klingenthal, mässingsfäste med kavelplattor i pärlemor, längd 92 cm

Åldersrelaterat slitage, smärre korrosion

560936

2018-07-29