Sven Palmqvist Ravenna skål 1953
Klubbat för:
36 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SVEN PALMQVIST, skål, Orrefors 1953, Ravenna, signerad "ORREFORS Sweden Ravenna nr 414 Sven Palmqvist", dekor av rutor i gult mot blå fond, höjd ca 15, 22x22 cm
Obetydlig kantnagg, botten repig med enstaka nagg, utvändigt och invändigt med enstaka repor
560945
2018-07-29