Sven Palmqvist Ravenna skål 1953

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SVEN PALMQVIST, skål, Orrefors 1953, Ravenna, signerad "ORREFORS Sweden Ravenna nr 414 Sven Palmqvist", dekor av rutor i gult mot blå fond, höjd ca 15, 22x22 cm

Obetydlig kantnagg, botten repig med enstaka nagg, utvändigt och invändigt med enstaka repor

560945

2018-07-29