Otto Schultz fåtölj Boet
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OTTO SCHULTZ, fåtölj, 1900-talets mitt, Jio-möbler, Jönköping, formgiven 1936, ben i bok, sits och rygg klädd i textil Aralia designad 1928 av Josef Frank för Svenskt Tenn, sitthöjd ca 49 cm
Bruksslitage, repor på benen, enstaka liten fläck på sitsen
561064
2018-07-30