Otto Schultz fåtölj Boet

Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet
Otto Schultz fåtölj Boet

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

OTTO SCHULTZ, fåtölj, 1900-talets mitt, Jio-möbler, Jönköping, formgiven 1936, ben i bok, sits och rygg klädd i textil Aralia designad 1928 av Josef Frank för Svenskt Tenn, sitthöjd ca 49 cm

Bruksslitage, repor på benen, enstaka liten fläck på sitsen

561064

2018-07-30