Skänk
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, allmoge, möjligen barnmöbel, 1700-tal, Dalarna (snnolikt norra delen) utfällbar skrivskiva, ett fast hyllplan, rester av äldre bemålning, höjd ca 100, 80x34 cm
Omfattande bruks och åldersrelaterat slitage, en sarglist något lös
561066
2018-07-30