Nordiska kompaniet matbord 1920-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NORDISKA KOMPANIET, matbord, 1920-tal, pelarfot i betsad björk, skivan fanerad i björk, skivan brickmärkt Nordiska Kompaniet 23950 - 6 9 22, bordet köptes på NK i Stockholm år 1922, höjd ca 74, diameter 100 cm

Bruksslitage, smärre kantstötningar, repor på fot och skiva, smärre fuktskador

561108

2018-07-31