Minnesringar guld 1800-tal

Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal
Minnesringar guld 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RINGAR, 5 st, 18 k guld, 1800-tal, varav 2 med svart emaljdekor av kors, en med gömma undertill, en med hår och orientpärlor, stämplad Nils Hedenskog, Stockholm 1821, ringstorlekar ca 15,5-18 mm, total vikt ca 8,5 g

Emaljslitage, bucklor

561120

2018-07-31