Bordslampor
2018-07-31
561139
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 2 dlr, 1 par, 1800-talets slut, bl a dekor med stiliserade sjöodjur, delvis förgylld brons, skärmar i papper, höjd utan skärm ca 73 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Bruks och åldersrelaterat slitage