Skåp boullearbete

Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete
Skåp boullearbete

Klubbat för:

8 600 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

SKÅP, boullearbete, 1800-talets slut, senbarockstil, stomme i mahogny delvis eboniserad, iläggningar av sköldpadd och mässingslister samt dekorativa bronsbeslag, skiva i carraramarmor, höjd ca 104, 112x45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Zustandsbeschreibung

Mindre bortfall av dekor, slitage, nyckel saknas

561148

2018-07-31