Bordsur med kandelabrar
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSUR med KANDELABRAR, Louis seize-stil, 1800-talets slut, urtavlan märkt importe par Joseph Leja, Stockholm, förgylld brons samt vit marmor, bordsurets höjd ca 33 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Smärre slitage
561149
2018-07-31