Arvid Ekberg matservis 52 dlr Wexiö Guld
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARVID EKBERG, matservis, 52 dlr, "Wexiö Guld", Gustavsberg, flintgods, bestående av 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 5 små djupa tallrikar, 14 assietter, 2 karotter, 6 uppläggningsfat, såsskål samt bringare
Bruksslitage, nagg, färgbortfall
561227
2018-08-01