Skrivskåp 1800-talets första hälft
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft, daterad 1812, senare bemålat, beslag i gustaviansk stil senare, underdel med tre lådor och snedställd skrivklaff, invändigt med skrivinredning, skåpöverdel med hyllinredning samt skedhylla, på runda svarvade fötter, höjd ca 212, 113x49 cm
Renoverat, kompletterat, senare skrivinredning, sprickor
561265
2018-08-01