Stolar Svenskt Tenn design Josef Frank
Klubbat för:
54 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
JOSEF FRANK, stolar, 14 st, varav 2 karmstolar, Svenskt Tenn, modellnummer 695, klädsel i hallronrött skinn med pärlspikning, etikettmärkta Josef Frank Svenskt Tenn, modellen formgavs 1935, sitthöjd ca 50 cm
Bruksslitage, smärre repor och fläckar
561269
2018-08-01