Rörstrand vas jugend

Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend
Rörstrand vas jugend

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

RÖRSTRAND, vas, 1800-talets slut, jugend, flintgods med blå/grön glasyr, balusterformad, höjd ca 42 cm

Krackelering, några sprickor i mynningen

561457

2018-08-02